top of page

abruzzo

Vybíráme pro vás ta nejzajímavější místa z tohoto kraje! Výlety pořádáme autobusem/minibusem s česky mluvícím průvodcem. Je možné si objednat pouze průvodce a navštívit místa individuálně.

Vězte, že stojí za to alespoň jeden den věnovat národním parkům a přírodním rezervacím. Pouhých pár kilometrů od pobřeží objevíte téměř tříkilometrové pohoří a přírodu, kterou byste zde určitě nečekali.

majelský prales a vodopády

Procházka středozemním pralesem, který se nachází v národním parku Majella trvá necelé dvě hodiny. Panoramatické dechberoucí pohledy na údolí Orfento a zasněžené vrcholky pohoří Majella přímo vybízí k zastavení se a ponoření se do ticha přírody. Krátký trek je zakončen degustací majelských specialit v agriturismu Pietrantica.

SANTO STEFANO A ROCCA CALASCIO

Navštívíme okouzlující středověké vesnice, kde máte pocit, že se zastavil čas. Rocca Calascio je nejvýše položenou pevností ve střední Evropě. Ve středověku byla Calascio jednou z nejdůležitější strážních věží ve střední Itálii. V 80. letech se zde natáčel film Jestřábí žena. Nedaleké Santo Stefano leží ve výšce 1251 m n m., na jižním svahu pohoří Gran Sasso a svou krásou rozhodně nezůstává pozadu. Po návštěvě těchto kamenných skvostů se přesuneme na náhorní plošinu, kde poobědváme výborné jehněčí maso v podobně arrostsicin, vepřové klobásky tzv. salsiccie a další místní speciality. 

HORSKÁ CHATA DUCA DEGLI ABRUZZI

Krátký, ale strmý výšlap k horské chatě Duca degli Abruzzi začíná od oservatoře ležící na náhorní plošině Campo Imperatore. Z hřebene, na který se vyšplháme po cca 40 minutách stoupání je úžasný výhled na okolní vrcholky a na téměř celou náhorní plošinu, které se v literatuře říká Malý Tibet. Z vrcholu budeme moci obdivovat vápencový gigant Corno Grande, nejvyšší horu apeninského masivu zvanou také "střecha Abruzza". Výlet zakončíme obědem na náhorní plošině, kde budeme grilovat místní speciality jako jsou salsicce, arrosticini, jehněčí maso. Ochutnáte také výtečné sýry Pecorino pocházející z nedaleké Farindoly.

TRABOCCHI A VENUŠIN CHRÁM

Skály, útesy a oblázkové pláže bez slunečníků Takovéto pobřeží můžeme hledat mezi přístavy Ortona a Vasto. A co jsou to Trabocchi?Jedná se o rybářské chatrče na  konci dřevěného mola, které trčí z pobřeží do moře. Tato rybářská zařízení sloužila k výlovu ryb a nyní z nich jsou vynikající rybí restaurace. Navštívíme tato rybářská zařízení, ochutnáme mořské speciality, ponoříme se do ticha kláštera San Giovanni in Venere, bývalého pohanského chrámu, který byl zasvěcen Venuši. 

SILVI ALTA A JAK CHUTNÁ ABRUZZO

Návštívíme jedno z nejromantičtějších míst v okolí. Městečko Silvi Alta se svými klikatými kamennými uličkami, kostelem a krásnou fontánou je skvostem abruzského pobřeží. Je odsud krásný výhled na pobřeží i na vrcholky apeninských gigantů.

bottom of page